  • 5-0SMDJ28CAH
5-0SMDJ28CAH
advertisement
Manufacturer No:
5-0SMDJ28CAH
HK JDW NO:
232-5-0SMDJ28CAH
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC BI
Step5Bar-code shipping tag
5-0SMDJ28CAH
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
    SMC
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, 5-0SMDJxxH
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    5000W (5kW)
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    110A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    45.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    28V