  • 500R07S3R3DV4T
500R07S3R3DV4T
advertisement
Manufacturer No:
500R07S3R3DV4T
HK JDW NO:
406-500R07S3R3DV4T
Datasheet:
500R07S3R3DV4T
Description:
S 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3462
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
500R07S3R3DV4T
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    640μm
  • Length
    1.02mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm