  • 5022R-112H
5022R-112H
advertisement
Manufacturer No:
5022R-112H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-5022R-112H
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5022R-112H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Depth
    6.35mm
  • Construction
    Epoxy Molded
  • Current Rating
    930mA
  • Inductance
    1.1μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Max DC Current
    930mA
  • Frequency - Self Resonant
    190MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    33 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    33
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    33
  • Case/Size Code
    5024
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Phenolic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    5022R
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%