  • 5022R-183H
5022R-183H
advertisement
Manufacturer No:
5022R-183H
HK JDW NO:
79-5022R-183H
Package:
Nonstandard
Datasheet:
5022R-183H
Step5Bar-code shipping tag
5022R-183H
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    388mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    388mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.25Ohm Max
  • Max DC Current
    388mA
  • Frequency - Self Resonant
    34MHz
  • Q @ Freq
    75 @ 2.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
  • Q Factor
    75
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm
  • Length
    13.208mm
  • Width
    6.35mm