  • 5022R-622G
5022R-622G
advertisement
Manufacturer No:
5022R-622G
HK JDW NO:
79-5022R-622G
Package:
Nonstandard
Datasheet:
5022R-622G
Step5Bar-code shipping tag
5022R-622G
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    830mA
  • Inductance
    6.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    470mOhm Max
  • Max DC Current
    830mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Case/Size Code
    5024
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm