  • 50MU331KY11608
50MU331KY11608
advertisement
Manufacturer No:
50MU331KY11608
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-50MU331KY11608
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 330pF Film Capacitor ±10% 0603 (1608 Metric) Solder Pads 50V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
50MU331KY11608
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm