  • 50ST224M3216
50ST224M3216
advertisement
Manufacturer No:
50ST224M3216
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-50ST224M3216
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 0.22μF Film Capacitor ±20% 1206 (3216 Metric) Solder Pads 50V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
50ST224M3216
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm