  • 50ST335MD15750
50ST335MD15750
advertisement
Manufacturer No:
50ST335MD15750
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-50ST335MD15750
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 3.3μF Film Capacitor ±20% 2220 (5750 Metric) Solder Pads 50V-DC Acrylic, Metallized Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
50ST335MD15750
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm