  • 511FBA155M520AAG
511FBA155M520AAG
advertisement
Manufacturer No:
511FBA155M520AAG
HK JDW NO:
715-511FBA155M520AAG
Datasheet:
511FBA155M520AAG
Description:
SILICON LABS 511FBA155M520AAGOSC, 155.52MHZ, 50PPM, 2.5V, SMD
Step5Bar-code shipping tag
511FBA155M520AAG
    6 Weeks
  • Mount
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    186.029571mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Depth
    5mm
  • Frequency
    155.52MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    23mA
  • Max Duty Cycle
    52 %
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm