  • 516D337M063PR7BE3
516D337M063PR7BE3
advertisement
Manufacturer No:
516D337M063PR7BE3
HK JDW NO:
874-516D337M063PR7BE3
Datasheet:
516D337M063PR7BE3
Description:
516D 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 650mA 0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
516D337M063PR7BE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.6237mA
  • Ripple Current
    650mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Ripple Current @ Low Frequency
    650mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    975mA @ 10kHz
  • Diameter
    13mm
  • Length
    26mm