  • 530BC156M250DG
530BC156M250DG
advertisement
Manufacturer No:
530BC156M250DG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-530BC156M250DG
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
530BC156M250DG
Description:
Standard Clock Oscillators SINGLE XO 6 PIN 0.3PS RS JTR (NCNR)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
530BC156M250DG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    186.029571mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Series
    Si530
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    156.25MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    98mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm