  • 530CA28M6000DG
530CA28M6000DG
advertisement
Manufacturer No:
530CA28M6000DG
HK JDW NO:
715-530CA28M6000DG
Datasheet:
530CA28M6000DG
Description:
Standard Clock Oscillators SNGL XO 6 PIN 7mm x 5mm (NCNR)
Step5Bar-code shipping tag
530CA28M6000DG
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    28.6MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    88mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    28.6MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm