  • 530FC50M0000DG
530FC50M0000DG
advertisement
Manufacturer No:
530FC50M0000DG
HK JDW NO:
715-530FC50M0000DG
Datasheet:
530FC50M0000DG
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Step5Bar-code shipping tag
530FC50M0000DG
    6 Weeks
  • Mount
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Additional Feature
    TRAY
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±7ppm
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Max Supply Current
    98mA
  • Height
    1.8034mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm