  • 531FB106M250DG
531FB106M250DG
advertisement
Manufacturer No:
531FB106M250DG
HK JDW NO:
715-531FB106M250DG
Datasheet:
531FB106M250DG
Description:
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
Step5Bar-code shipping tag
531FB106M250DG
    6 Weeks
  • Mount
    6-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    106.25MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVDS
  • Operating Frequency
    106.25MHz
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Max Supply Current
    98mA
  • Height
    1.8542mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm