  • 53K102-K00N5
53K102-K00N5
advertisement
Manufacturer No:
53K102-K00N5
Manufacturer:
Rosenberger
HK JDW NO:
688-53K102-K00N5
Package:
Datasheet:
53K102-K00N5
Description:
Adapter N female/female 50 Ohm, 53K102-K00N5, Rosenberger
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
53K102-K00N5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Center Contact Material
    Bronze
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    53.102kOhm
  • Gender
    Female to Female
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Threaded, Threaded
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • Style
    Straight
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency (Max)
    11GHz