  • 541DAB001016BAGR
541DAB001016BAGR
advertisement
Manufacturer No:
541DAB001016BAGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-541DAB001016BAGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
541DAB001016BAGR
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
541DAB001016BAGR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Ultra™ Si541
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V 2.5V 3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CML
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    111mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    100mA
  • Frequency - Output 1
    100MHz 123.45MHz
  • Height
    0.052 1.33mm