  • 54803004X5V102P
54803004X5V102P
advertisement
Manufacturer No:
54803004X5V102P
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-54803004X5V102P
Package:
Axial, Discoidal - 1 Notched lead
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
54803004X5V102P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.281Diax0.186L 7.14mmx4.72mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1000pF
  • Depth
    7.14mm
  • Max Current Rating
    25A
  • Max Voltage Rating (DC)
    250V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Insertion Loss
    15dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (dB)
    15 dB
  • Diameter
    7.13mm
  • Height
    8.7122mm