  • 550D107X0020S2T
550D107X0020S2T
advertisement
Manufacturer No:
550D107X0020S2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-550D107X0020S2T
Package:
Axial
Datasheet:
550D107X0020S2T
Description:
100μF ±20% 75mOhm Polar 20μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
550D107X0020S2T
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTALEX®, 550D
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    20μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Diameter
    8.92mm