  • 5550B472K902LE
5550B472K902LE
advertisement
Manufacturer No:
5550B472K902LE
HK JDW NO:
438-5550B472K902LE
Datasheet:
5550B472K902LE
Description:
4700pF 9000V 9kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.700Lx0.402W 17.78mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
5550B472K902LE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.700Lx0.402W 17.78mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    9000V 9kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.580 14.73mm
  • Height Seated (Max)
    0.775 19.68mm