  • 5550N222J103LE
5550N222J103LE
advertisement
Manufacturer No:
5550N222J103LE
HK JDW NO:
438-5550N222J103LE
Datasheet:
5550N222J103LE
Description:
2200pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.700Lx0.402W 17.78mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
5550N222J103LE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.700Lx0.402W 17.78mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    10000V 10kV
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Spacing
    0.580 14.73mm
  • Height Seated (Max)
    0.775 19.68mm