  • 55FA0531-22-FLT3CS2172
55FA0531-22-FLT3CS2172
advertisement
Manufacturer No:
55FA0531-22-FLT3CS2172
HK JDW NO:
790-55FA0531-22-FLT3CS2172
Package:
Description:
FILTER LINE CABLES
Step5Bar-code shipping tag
55FA0531-22-FLT3CS2172
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Max Voltage Rating (AC)
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.110 (2.79mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Wire/Cable Diameter
    2.79 mm