  • 55PC2134-24-9/93/96-96
55PC2134-24-9/93/96-96
advertisement
Manufacturer No:
55PC2134-24-9/93/96-96
HK JDW NO:
798-55PC2134-24-9/93/96-96
Step5Bar-code shipping tag
55PC2134-24-9/93/96-96
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Blue, White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.100 (2.54mm)
  • Conductor Insulation
  • Wire/Cable Diameter
    900 μm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Outside Diameter
    2.54 mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm