  • 55PC2211-22-6-6
55PC2211-22-6-6
advertisement
Manufacturer No:
55PC2211-22-6-6
HK JDW NO:
798-55PC2211-22-6-6
Package:
Datasheet:
55PC2211-22-6-6
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG BLUE
Step5Bar-code shipping tag
55PC2211-22-6-6
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Blue
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Blue
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.066 (1.68mm)
  • Wire/Cable Diameter
    1.16 mm
  • Outside Diameter
    1.67894 mm
  • Wire/Cable Color
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.007 0.18mm