  • 5609-300-J
5609-300-J
advertisement
Manufacturer No:
5609-300-J
Manufacturer:
Fluke Electronics
HK JDW NO:
315-5609-300-J
Package:
100
Datasheet:
Description:
PROBE SECON. PRT 100 OHM (6 X 30
Step5Bar-code shipping tag
5609-300-J
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    100
  • Probe Material
    Inconel
  • Series
    5609
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Temperature Probe
  • Cable Length
    72.000 1828.80mm
  • Usage
    Liquids, Semi Solids
  • Tip - Type
    Immersion / Penetration, Rounded
  • Probe Temperature Range
    -328~1238°F -200°C~670°C
  • Probe Length
    11.811 300.00mm