  • 561RR3LAA102EK471J
561RR3LAA102EK471J
advertisement
Manufacturer No:
561RR3LAA102EK471J
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-561RR3LAA102EK471J
Package:
Radial, Disc
Description:
Cera-Mite 561R 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% -55°C~105°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
561RR3LAA102EK471J
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 561R
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    470pF