  • 564RC0GAJ302EG330J
564RC0GAJ302EG330J
advertisement
Manufacturer No:
564RC0GAJ302EG330J
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-564RC0GAJ302EG330J
Package:
Radial, Disc
Description:
Cera-Mite 564R 33pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RC0GAJ302EG330J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead/Base Style
    Straight
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 564R
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    33pF