  • 564RRE202EF102MA48
564RRE202EF102MA48
advertisement
Manufacturer No:
564RRE202EF102MA48
Manufacturer:
Vishay Cera-Mite
HK JDW NO:
886-564RRE202EF102MA48
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
Cera-Mite 564R 1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% -25°C~105°C Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
564RRE202EF102MA48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Cera-Mite 564R
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1000pF