  • 5962-8981002KPA
5962-8981002KPA
advertisement
Manufacturer No:
5962-8981002KPA
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-5962-8981002KPA
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
5962-8981002KPA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5962-8981002KPA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    56 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    8
  • Supplier Device Package
    8-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Voltage - Isolation
    1500VDC
  • Output Type
    Darlington
  • Max Output Current
    40mA
  • Number of Channels
    1
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.4V
  • Propagation Delay
    100 μs
  • Input Type
    DC
  • Max Output Voltage
    20V
  • Output Current per Channel
    40mA
  • Forward Voltage
    1.4V
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    110mV
  • Current - Output / Channel
    40mA
  • Voltage - Output (Max)
    20V
  • Current - DC Forward (If) (Max)
    10mA
  • Current Transfer Ratio (Min)
    200% @ 5mA
  • Turn On / Turn Off Time (Typ)
    2μs, 8μs
  • Vce Saturation (Max)
    110mV
  • Current Transfer Ratio
    1500 %