  • 5AGXBB5D6F35C6N
5AGXBB5D6F35C6N
advertisement
Manufacturer No:
5AGXBB5D6F35C6N
HK JDW NO:
386-5AGXBB5D6F35C6N
Package:
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Datasheet:
5AGXBB5D6F35C6N
Description:
2.7mm mm FPGAs Arria V GX Series 1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad 1mm mm
Quantity:
In Stock : 13406
Step5Bar-code shipping tag
5AGXBB5D6F35C6N
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Terminal Finish
    TIN SILVER COPPER
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5AGXBB5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    544
  • Number of I/O
    544
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    420000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    19811
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    2.7mm
  • Width
    35mm