  • 5AGXFB7H4F35C5N
5AGXFB7H4F35C5N
advertisement
Manufacturer No:
5AGXFB7H4F35C5N
HK JDW NO:
386-5AGXFB7H4F35C5N
Package:
1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
Datasheet:
5AGXFB7H4F35C5N
Description:
2.7mm mm FPGAs Arria V GX Series 1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad 1mm mm
Quantity:
In Stock : 7272
Step5Bar-code shipping tag
5AGXFB7H4F35C5N
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA Exposed Pad
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
    Arria V GX
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    CAN ALSO OPERATES AT 1.1 V AND 1.15 V NOMINAL SUPPLY
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    5AGXFB7
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    544
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    1.11.2/3.32.5V
  • Number of I/O
    544
  • Number of Inputs
  • Number of Logic Elements/Cells
    504000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    23780
  • Number of Logic Cells
  • Height Seated (Max)
    2.7mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm