  • 5AGXMB7G6F40C6N
5AGXMB7G6F40C6N
advertisement
Manufacturer No:
5AGXMB7G6F40C6N
HK JDW NO:
386-5AGXMB7G6F40C6N
Package:
1517-BBGA
Datasheet:
5AGXMB7G6F40C6N
Description:
2.7mm mm FPGAs Arria V GX Series 1517-BBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 16835
Step5Bar-code shipping tag
5AGXMB7G6F40C6N
  • Package / Case
    1517-BBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5AGXMB7
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    704
  • Number of I/O
    704
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Number of Logic Elements/Cells
    504000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    23780
  • Height Seated (Max)
    2.7mm
  • Length
    40mm
  • Width
    40mm