  • 5CGXBC5C6F27C7N
5CGXBC5C6F27C7N
advertisement
Manufacturer No:
5CGXBC5C6F27C7N
HK JDW NO:
386-5CGXBC5C6F27C7N
Package:
672-BGA
Datasheet:
5CGXBC5C6F27C7N
Description:
2mm mm FPGAs Cyclone® V GX Series 672-BGA 1mm mm 672
Quantity:
In Stock : 8283
Step5Bar-code shipping tag
5CGXBC5C6F27C7N
  • Package / Case
    672-BGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
    Cyclone® V GX
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    672
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5CGXBC5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B672
  • Number of Outputs
    336
  • Number of I/O
    336
  • Number of Logic Elements/Cells
    77000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    29080
  • Height Seated (Max)
    2mm
  • Length
    27mm
  • Width
    27mm