  • 5CGXBC9E7F35C8N
5CGXBC9E7F35C8N
advertisement
Manufacturer No:
5CGXBC9E7F35C8N
HK JDW NO:
386-5CGXBC9E7F35C8N
Package:
1152-BGA
Datasheet:
5CGXBC9E7F35C8N
Description:
2.4mm mm FPGAs Cyclone® V GX Series 1152-BGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 3355
Step5Bar-code shipping tag
5CGXBC9E7F35C8N
  • Package / Case
    1152-BGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.07V~1.13V
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5CGXBC9
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    560
  • Number of I/O
    560
  • Number of Inputs
  • Organization
    11356 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    301000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    113560
  • Length
    35mm
  • Height Seated (Max)
    2.4mm
  • Width
    35mm