  • 5KP13CA-G
5KP13CA-G
advertisement
Manufacturer No:
5KP13CA-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-5KP13CA-G
Package:
R6, Axial
Datasheet:
5KP13CA-G
Step5Bar-code shipping tag
5KP13CA-G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    R6, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Clamping Voltage
    21.5V
  • Peak Pulse Current
    232.56A
  • Reverse Standoff Voltage
    13V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Breakdown Voltage
    15.15V