  • 5KP22CE3/TR13
5KP22CE3/TR13
advertisement
Manufacturer No:
5KP22CE3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-5KP22CE3/TR13
Package:
P600, Axial
Datasheet:
5KP22CE3/TR13
Step5Bar-code shipping tag
5KP22CE3/TR13
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Base Part Number
    5KP22
  • Polarity
    Bidirectional
  • Leakage Current
    10μA
  • Element Configuration
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    10μA
  • Clamping Voltage
    39.4V
  • Peak Pulse Current
    127A
  • Reverse Standoff Voltage
    22V
  • Peak Pulse Power
    5kW
  • Test Current
    5mA
  • Breakdown Voltage
    27.1V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Reverse Breakdown Voltage
    24.4V