  • 5SEE9F45I3N
5SEE9F45I3N
advertisement
Manufacturer No:
5SEE9F45I3N
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-5SEE9F45I3N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SEE9F45I3N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® V E Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 9702
Step5Bar-code shipping tag
5SEE9F45I3N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Stratix® V E
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SEE9F45
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    840
  • Number of Inputs
  • Organization
    31700 CLBS
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    840000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    317000
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm