  • 5SGXEA4H2F35I3L
5SGXEA4H2F35I3L
advertisement
Manufacturer No:
5SGXEA4H2F35I3L
HK JDW NO:
386-5SGXEA4H2F35I3L
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXEA4H2F35I3L
Description:
3.6mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 5542
Step5Bar-code shipping tag
5SGXEA4H2F35I3L
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXEA4
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    552
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    552
  • Number of Inputs
  • Organization
    15850 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    420000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    158500
  • Height Seated (Max)
    3.6mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm