  • 5SGXEA7N1F45I2N
5SGXEA7N1F45I2N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXEA7N1F45I2N
HK JDW NO:
386-5SGXEA7N1F45I2N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXEA7N1F45I2N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 7716
Step5Bar-code shipping tag
5SGXEA7N1F45I2N
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Power Supplies
    0.91.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    840
  • Length
    45mm
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Width
    45mm