  • 5SGXMA3H3F35I4N
5SGXMA3H3F35I4N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXMA3H3F35I4N
HK JDW NO:
386-5SGXMA3H3F35I4N
Datasheet:
5SGXMA3H3F35I4N
Description:
3.6mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 11414
Step5Bar-code shipping tag
5SGXMA3H3F35I4N
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXMA3
  • Number of Outputs
    432
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    432
  • Number of Inputs
  • Organization
    12830 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    340000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    128300
  • Height Seated (Max)
    3.6mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm