  • 5SGXMA5N3F40C2N
5SGXMA5N3F40C2N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXMA5N3F40C2N
HK JDW NO:
386-5SGXMA5N3F40C2N
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXMA5N3F40C2N
Description:
3.5mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 7968
Step5Bar-code shipping tag
5SGXMA5N3F40C2N
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXMA5
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    600
  • Power Supplies
    0.851.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    600
  • Number of Inputs
  • Organization
    18500 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    490000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    185000
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    40mm