  • 5SGXMA7K3F40I4N
5SGXMA7K3F40I4N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXMA7K3F40I4N
HK JDW NO:
386-5SGXMA7K3F40I4N
Datasheet:
5SGXMA7K3F40I4N
Description:
3.5mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 1111
Step5Bar-code shipping tag
5SGXMA7K3F40I4N
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Series
    Stratix® V GX
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.7.A
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXMA7
  • Number of Outputs
    696
  • Number of I/O
    696
  • Number of Inputs
  • Organization
    23472 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    622000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    234720
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    40mm
  • Width
    40mm