  • 5SGXMA7N1F45C1N
5SGXMA7N1F45C1N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXMA7N1F45C1N
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-5SGXMA7N1F45C1N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXMA7N1F45C1N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 6954
Step5Bar-code shipping tag
5SGXMA7N1F45C1N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Stratix® V GX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXMA7
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.91.52.52.5/31.2/3V
  • Number of I/O
    840
  • Number of Inputs
  • Organization
    23472 CLBS
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    622000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    234720
  • Length
    45mm
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Width
    45mm