  • 5SGXMA9N3F45I4N
5SGXMA9N3F45I4N
advertisement
Manufacturer No:
5SGXMA9N3F45I4N
HK JDW NO:
386-5SGXMA9N3F45I4N
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
5SGXMA9N3F45I4N
Description:
3.9mm mm FPGAs Stratix® V GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 16325
Step5Bar-code shipping tag
5SGXMA9N3F45I4N
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.82V~0.88V
  • Supply Voltage
    0.85V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Base Part Number
    5SGXMA9
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    840
  • Number of I/O
    840
  • Number of Inputs
  • Organization
    31700 CLBS
  • Number of Logic Elements/Cells
    840000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    317000
  • Height Seated (Max)
    3.9mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm