  • 600D226F100DG4
600D226F100DG4
advertisement
Manufacturer No:
600D226F100DG4
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-600D226F100DG4
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D226F100DG4
Description:
600D 22μF Capacitor -10% +50% Tray Through Hole 0.375Diax1.375L 9.53mmx34.93mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
600D226F100DG4
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    600D
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.375L 9.53mmx34.93mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Leakage Current
    0.012036mA
  • Polarization
    Polar
  • Diameter
    9.53mm
  • Length
    35mm