  • 600D297G020DJ4E3
600D297G020DJ4E3
advertisement
Manufacturer No:
600D297G020DJ4E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-600D297G020DJ4E3
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D297G020DJ4E3
Description:
600D 290μF Capacitor Tray Through Hole 0.375Diax1.623L 9.53mmx41.30mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
600D297G020DJ4E3
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    600D
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.623L 9.53mmx41.30mm
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    290μF
  • Polarity
    Polar
  • Polarization
    Polar
  • Length
    41.2242mm