  • 600D335F250KD4
600D335F250KD4
advertisement
Manufacturer No:
600D335F250KD4
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-600D335F250KD4
Package:
Axial, Can
Datasheet:
600D335F250KD4
Description:
600D 3.3μF Capacitor -10% +50% Tray Through Hole 0.281Diax0.937L 7.14mmx23.80mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
600D335F250KD4
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    600D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.281Diax0.937L 7.14mmx23.80mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Leakage Current
    0.009308mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    34.93mm
  • Length
    23.8mm