  • 600L2R7AW200T
600L2R7AW200T
advertisement
Manufacturer No:
600L2R7AW200T
HK JDW NO:
60-600L2R7AW200T
Description:
ATC 600L 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 11779
Step5Bar-code shipping tag
600L2R7AW200T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    600μm
  • Length
    1.02mm
  • Width
    0.51mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm