  • 604D972G010JS7
604D972G010JS7
advertisement
Manufacturer No:
604D972G010JS7
HK JDW NO:
874-604D972G010JS7
Datasheet:
604D972G010JS7
Description:
604D 9700μF Capacitor Bulk Through Hole 1.000Diax3.125L 25.40mmx79.38mm -55°C~105°C Polar Axial, Can - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
604D972G010JS7
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    604D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.000Diax3.125L 25.40mmx79.38mm
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    9700μF
  • Length
    79.375mm