  • 60AS110-K10N1
60AS110-K10N1
advertisement
Manufacturer No:
60AS110-K10N1
Manufacturer:
Rosenberger
HK JDW NO:
688-60AS110-K10N1
Package:
HEX In-Line Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
60AS110-K10N1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    HEX In-Line Module
  • Series
    7-16
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    10W
  • Construction
    COAXIAL
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~8GHz
  • RF/Microwave Device Type
    FIXED ATTENUATOR
  • Operating Frequency-Max
    8000MHz