  • 610D106F200DL2
610D106F200DL2
advertisement
Manufacturer No:
610D106F200DL2
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-610D106F200DL2
Package:
Axial, Can
Datasheet:
610D106F200DL2
Description:
610D 10μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.390Diax2.187L 9.92mmx55.56mm -55°C~125°C Bi-Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
610D106F200DL2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    610D
  • Size / Dimension
    0.390Diax2.187L 9.92mmx55.56mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10μF
  • Polarity
    Bipolar
  • Polarization
    Bi-Polar
  • Length
    55.5498mm